6284 Sayılı Kanuna Göre Ailenin Korunması Dilekçesi

Kas 12, 2019 | Dilekçeler

X NÖBETÇİ AİLE  MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

  TEDBİR TALEP EDEN  : VEKİLLERİ                     : ALEYHİNE TEDBİR TALEBİ OLAN                :  TALEBİN KONUSU        :4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun gereği talebidir.

OLAYLAR

1-) Tedbir isteyen eş ile aleyhine tedbir istenen eş Kayseri İli Tomarza İlçesi numarada nüfusa 2-) Taraflar  müşterek çocukları ile birlikte Mh.5.Cad. Apt.No: /adresinde 3 yıldır kiracı olarak ve 3-)Aleyhine tedbir istenen ‘ün evlilik dışı başka ilişkileri olduğu ve bu ilişkilerini yaşamak için ayrı bir ev açmış olduğu tedbir isteyen kavga çıkarmış ve ruhsatlı silahı ile müvekkileyi ve ailesini öldüreceğini söyleyerek tehdit etmiştir.Bunun üzerine müvekkile korkmuş ve çocuklarını alarak Parkına gitmiş ve 155 ‘i arayarak polis çağırmıştır. Polis Karakolundan ekip gelmiş ve müvekkilenin beyanını almak üzere Polis Karakoluna gidilmiş ve müvekkile şikayetçi olmuştur.Şikayet üzerine aleyhine tedbir istenen çalıştığı yer olan Doğumevinden alınarak karakola getirilmiştir.Karakola getirildiğinde ait olan silah da üzerinde bulunmuştur.

4-)Aleyhine tedbir istenen silahla tehdit ederek sindirmiştir.En son 1 ay kadar önce müvekkileyi öğretmen olarak çalıştığı okuldan silah zoruyla alarak arabaya zorla bindirmiş ve ‘seni okulun ortasında meydanda herkesin gözü önünde öldüreceğim ’diyerek kafasına silah dayayarak arabanın içinde hırpalamıştır.Müvekkile kendisine ve ailesine bir şey olacağı düşüncesi ile şikayetçi olamamıştır.Son olayda ise müvekkile için hayat dayanılmaz hale gelmiş ve şikayetçi olmuştur.

5-)Müvekkilenin kendi evinde kurulu bir düzeni vardır müşterek çocuklar okula gitmektedir ve bir başkasının yanına sığınma ihtimali de yoktur.Ancak aleyhine tedbir istenenin müşterek eve gelme ihtimali de müvekkileyi endişelendirmektedir.Zira müvekkilenin

NETİCEYİ TALEP     Yukarıda izah ettiğimiz nedenlerden dolayı dilekçemizin değerlendirilerek 4320 sayılı yasanın ilgili hükümleri gereğince tedbir talep eden eş lehine gerekli hükmün kurulmasını ve aleyhine tedbir istenen koca hakkında gerekli tedbirlerin uygulanmasını, adına kayıtlı bulunan silaha el konulmasını ve müşterek haneye yaklaştırılmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını bilvekale arz ve talep ederiz.

Vekil  Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu Avukatı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.