Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

6284 Sayılı Kanuna Göre Ailenin Korunması Dilekçesi

X NÖBETÇİ AİLE  MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

TEDBİR TALEP EDEN  : VEKİLLERİ                     : ALEYHİNE TEDBİR TALEBİ OLAN                : TALEBİN KONUSU        :4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun gereği talebidir.

OLAYLAR

1-) Tedbir isteyen eş ile aleyhine tedbir istenen eş Kayseri İli Tomarza İlçesi numarada nüfusa 3-)Aleyhine tedbir istenen ‘ün evlilik dışı başka ilişkileri olduğu ve bu ilişkilerini yaşamak için ayrı bir ev açmış olduğu tedbir isteyen kavga çıkarmış ve ruhsatlı silahı ile müvekkileyi ve ailesini öldüreceğini söyleyerek tehdit etmiştir.Bunun üzerine müvekkile korkmuş ve çocuklarını alarak Parkına gitmiş ve 155 ‘i arayarak polis çağırmıştır. Polis Karakolundan ekip gelmiş ve müvekkilenin beyanını almak üzere Polis Karakoluna gidilmiş ve müvekkileşikayetçi olmuştur.Şikayet üzerine aleyhine tedbir istenen çalıştığı yer olan Doğumevinden alınarak karakola getirilmiştir.Karakola getirildiğinde ait olan silah da üzerinde bulunmuştur.

4-)Aleyhine tedbir istenen silahla tehdit ederek sindirmiştir.En son 1 ay kadar önce müvekkileyi öğretmen olarak çalıştığı okuldan silah zoruyla alarak arabaya zorla bindirmiş ve ‘seni okulun ortasında meydanda herkesin gözü önünde öldüreceğim ’diyerek kafasına silah dayayarak arabanın içinde hırpalamıştır.Müvekkile kendisine ve ailesine bir şey olacağı düşüncesi ile şikayetçi olamamıştır.Son olayda ise müvekkile için hayat dayanılmaz hale gelmiş ve şikayetçi olmuştur.

5-)Müvekkilenin kendi evinde kurulu bir düzeni vardır müşterek çocuklar okula gitmektedir ve bir başkasının yanına sığınma ihtimali de yoktur.Ancak aleyhine tedbir istenenin müşterek eve gelme ihtimali de müvekkileyi endişelendirmektedir.Zira müvekkilenin

NETİCEYİ TALEP Yukarıda izah ettiğimiz nedenlerden dolayı dilekçemizin değerlendirilerek 4320 sayılı yasanın ilgili hükümleri gereğince tedbir talep eden eş lehine gerekli hükmün kurulmasını ve aleyhine tedbir istenen koca hakkında gerekli tedbirlerin uygulanmasını, adına kayıtlı bulunan silaha el konulmasını ve müşterek haneye yaklaştırılmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını bilvekalearz ve talep ederiz.

Vekil Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Mayıs 2020 14:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.