3. ŞAHSI HACİZ DİLEKÇESİ

3. ŞAHSI HACİZ DİLEKÇESİ

                                                                          ……………İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’ NE

DOSYA NO:…………..

Dosyamız borçlusunun ……………………………..’ ın yanında aktif SSK’ lı çalıştığı tespit edilmekle, ……………….. tarihinde ücretten sayılan ikramiye ve sair alacaklarının ¼’ü nün ve yakacak yardımı, sosyal yardım vs. gibi tüm yan ödemelerinin haczine karar verilmiş ve çalıştığı kuruma haczin konularak ilk aylığından itibaren tevkifata başlanması; belirtilen hususların yerine getirilmediği takdirde İ.İ.K 356. madde uyarınca borçlunun maaşından kesilmeyen veya kesilip de gönderilmeyen paralar için ayrıca mahkemeden hüküm alınmasına gerek kalmaksızın sebebiyet verenlerin maaş veya sair mallarından tahsiline gidileceği ve İ.İ.K 357. madde uyarınca belirtilen hususları yerine getirmeyenler hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na bildirimde bulunulacağına dair çalıştığı kuruma müzekkere gönderilmiş; gönderilen haciz müzekkeresi …………….. tarihinde tebliğ edilmiştir. Çalıştığı kurumca cevap verilmemesi üzerine …………….. tarihinde maaş tekit müzekkeresi gönderilmiş; tekit müzekkeresi…………… tarihinde tebliğ edilmesine rağmen yine de cevap verilmemiştir.

……………………………;

Gönderilen müzekkerelerde belirtilmesine rağmen; İ.İ.K 356. vd. maddelerini ihlal etmiştir. İ.İ.K 356. madde “borçlunun maaşından kesilmeyen veya kesilip de ilk vasıta ile gönderilmeyen paralar için İİK nun 356.ncı maddesine istinaden ayrıca mahkemeden hüküm alınmasına hacet kalmaksızın sebebiyet verenlerin maaş veya sair mallarında tahsil cihetine gidileceğin tebliğ olunur.” Hükmü uyarınca maaş haciz müzekkeresinin tebliğ edildiği…………… tarihinden itibaren kesmedikleri miktar kadar……………… ın mallarının haczini, AKBANK T.A.Ş, T.E.B. A.Ş, ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, İŞ BANKASI, VAKIFLAR BANKASI T.A.O, YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş, DENİZBANK A.Ş, HSBC BANK A.Ş VE TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ ne müzekkere yazılarak hak ve alacakları üzerine haciz konulmasını,

UYAP sistemine T.C KİMLİK NUMARASININ ……………..) kaydedilerek, araç ve taşınmaz sorgusunun yapılmasını, araç ve taşınmaz kaydına rastlanması halinde araç ve taşınmazlar üzerine haciz konulmasını, talep ederim.

Alacaklı Vekili
…………………
E-İMZALIDIR
Dosya incelendi.
Uygun talep gereğince işlem ifasına karar verilerek tutanak birlikte imzalandı.

……………… İcra Müdürü

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.