Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

17 Yaşında Evlenmeye İzin Dilekçesi

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

ANKARA

DAVACI                           :

DAVA KONUSU             :   Olağan Evlenmeye İzin Davası

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR                      :

Lise arkadaşım X ile yakın akrabalarının ve dostlarının da yer aldığı bir törenle aileler arasında altı ay önce nişanlandım. (Ekli belge: 1)

Nişanlım yurt dışından geldiğinde vize sorunlarım sebebiyle bir an önce evlenmeye karar verdik. Yasal temsilcilerim olan ana ve babam hiçbir haklı sebep olmaksızın evlenmeme izin vermemektedirler. Ana ve babam dinlendiğinde bu olgu açığa çıkacaktır. (Ekli belge: 2)

On yedi yaşını doldurmuş olduğum da gözetilerek (Ekli belge: 3) açıkladığım sebeplerle evlenmeme izin verilmesine karar verilmesi için dava açma zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER: Nüfus aile kayıt tablosu, nişan fotoğrafları, tanık anlatımı.

HUKUKİ SEBEPLER: 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK md 128

TALEP SONUCU: Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile nişanlım olan Erdem Çakır ile evlenmeme izin verilmesine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. (tarih)

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Aile Hukuku Avukatı

EKLİ BELGELER:
(HMK md 121)

  • Nişan fotoğrafları
  • Tanık listesi
  • Nüfus aile kayıt tablosu

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:32

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.