ADANA İCRA AVUKATI

Adana İCRA AVUKATI

Adana'da en iyi icra avukatı nasıl tespit edilir, icra avukatı ne kadar ücret alır, icra avukatı önemli midir? 


İcra Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur?

Adana icra avukatı, İncekaş Hukuk

Hayır, icra takipleriniz için avukat tutmak zorunda değilsiniz. Ancak icra takibi zorlu bir süreçtir ve bu süreçte yapılan küçük bir hata büyük hak kayıplarına yol açabilmektedir.

Özet olarak icra avukatı ile hukuki anlamda doğru adımların atılması alacağınızın tahsilini kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlar. Adana’da İcra avukatı tutmak her ne kadar zorunlu olmasa bile, yasal sürecin etkili bir şekilde yürütülmesi ve yaşadığınız maddi kaybın telafisi adına icra avukatı tarafından desteklenmeniz önerilmektedir. İcra hukukunda usul oldukça önemlidir. Bu yüzden hukuki bilgiye sahip olmayan kişilerin usul yönünden yapacakları yanlışlar onların alacakları ile ilgili olarak hak kaybı yaşamasına neden olabilmektedir. İcra avukatı ise, gerek deneyimi gerekse de hukuki bilgi açısından icra takibini kusursuz olarak yürütebilir.İcra takibi ve yolları nelerdir?

İcra Avukatı Ne Yapar?

İcra-İflas Hukuku

İcra avukatı kısaca borçlunun malvarlığına haciz uygular. Ancak icra avukatı her zaman alacaklı için değil aynı zamanda borçlular içinde bir o kadar gereklidir. Borçlu şahsın avukat tutmaması durumunda bir çok hak kaybı olabilir ve icra-inkar tazminatı gibi tazminatlara mahkum edilebilir.Aynı zamanda hakkında çeşitli ceza davaları açılrı ve bu süreçte deneyimli bir avukatla kendisini savunması gerekmektedir. Özellikle itiraz süreleri, borca itiraz, kötü niyetli açılan icra davalarına itiraz gibi süreçlerde borçlu açısından da icra avukatı ile hukuki süreci yürütmek gerekir.Kesinleşen icra takibinden sonra neler yapılması gerekir?

Alacağın tahsili veya borca itiraz hem maddi hem de manevi anlamda tarafları yıpratan bir süreçtir. Bu süreci icra avukatı aracılığı ile yürütmek, maddi manevi kayıplarınızın önüne geçeceğinden icra avukatları ile hukuki aşamanın takibi gereklidir. İcra avukatı alacaklı ile çalışıyor ise, müvekkilinin maddi kaybını telafi etmek maksadıyla hizmet verir. Borçlu ile çalışan icra avukatı ise, müvekkilinin iddia edilen borçtan kaynaklanacak haksızlığını bertaraf etmek amacıyla hizmet verir.

İlginizi çekebilecek yazılarımız: – Hatır çeki nedir? Hatır çeki ödenmez ise ne olur?

                                                     – Çekte tahrifat veya oynama yapılırsa ne olur?

İcra Hukukunda Vatandaşın Sıkça Rastladığı Durumlar

Günlük hayatta borçlu borcunu ödemez ise veya zamanında ödemez yani geciktirir ise alacaklı bir avukat aracılığı ile söz konusu borç için icra takibi başlatır.İcra ve İflas Kanunu kapsamında alacaklı borçlu olan kişinin tüm varlığını sorgulatabilir ve bu sorgu sonucunda haciz işleminin uygulanmasını icra müdürlüğünden talep edebilir.

Senet, çek, bono gibi borç kaynağı belgelere dayalı icra takibi açılabildiği gibi, mahkeme kararları sonucu hükmedilen tazminat veya bakiyeler sonucu ile de icra takibi başlatılabilir.Mahkemece lehinize karar verilen tutarı icra dairesi aracılığı ile almanız mümkündür.

Avukat Saim İncekaş’ın İcra Hukuku Alanında Verdiği Profesyonel Hizmetler 

Hukuk Ofisimizde yer alan icra avukatlarımız Türkiye’nin her yerinde bulunan borçlu veya alacaklı husumetlerini çözüme kavuşturmaktadır.İcra avukatlarımızın verdiği hizmetlerden birkaçı şunlardır:

-Alacağın tahsil edilebilmesi için borçlu ile müzakere yollarının denenmesi.

-Sulh veya anlaşma yoluna gidilememesi durumunda yetkili icra dairelerince icra takibi başlatma.

-Başlatılan icra takibi doğrultusunda borçlunun malvarlığı sorgusunun yapılması, söz konusu malvarlıklarına haciz işleminin uygulanması, haciz işlemleri akabinde haciz konulan mallara yönelik satış yapılması ve dosyayı kapatacak bakiyenin tahsil edilmesi.

-Yazılı olarak kanıtlanamayan borçlar hakkında ilamsız icra takibinin açılması ve söz konusu alacağın mahkeme huzurunda kanıtlanarak bakiyenin tahsili için yukarıda bahsettiğimiz haciz, satış ve tahsil prosedürünün uygulanması.

-Üzerinde rehin veya ipotek olan malların alacaklı lehine takibinin yapılması ve tahsili.

-Çeşitli sözleşmelerden doğan alacakların tahisli için takip başlatılması.

-Borçlunun bir L.T.D veya A.Ş. olduğu durumlarda bu şirketlerin iflasa tabi tutulması ve malvarlıklarına el konulması.

Adana En İyi İcra Avukatı

 İcra Avukatlığı

En iyi icra avukatı teriminin bize ifade ettiği anlam ticaret ve şirketler hukuku üzerine uzmanlaşmış ve İcra İflas Kanunu çerçevesinde bilgi haznesini geliştirmiş avukat demektir.Bir hukuk dalında uzmanlık kazanmak uzun ve meşakkatli bir süreçtir.Özellik icra hukuku alanında en iyi icra avukatı olmak yüksek bir teknik bilgi ve bunun yanında uygulama ve usul bilgisi gerektirmektedir.Bu süreçte sabır bir avukat için mihenk taşıdır.Her ne kadar kişi icra avukatlığı alanında kendisine güvense de kendisini tüm gelişmelere açık ve güncel tutmak zorundadır.Aksi taktirde tüm kazanım ve bilgisi körelecektir. İyi bir icra avukatı güncel içtihat ve emsal kararları titizlikle takip eden avukattır.

Adana İcra Avukatı 

Adana’da ikamet eden bireylerin icra ile ilgili süreçlerinde deneyimli bir avukat ile süreç yönetimi yapmaları önerilir. Burada icra avukatı Adana içerisindeki icra işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesine mutlak katkı sağlayacaktır. Özellikle Adana’da binlerce icra takibinin olması nedeniyle süreçler oldukça uzun olmakta ve bu durum icralık olan kişiler tarafından maddi bir sorunun yanında manevi anlamda da yıpranılmasına neden olmaktadır.  Adana’daki icra avukatları aracılığıyla icra takibi sürecinin yerine getirilmesi gerek alacaklı gerekse de borçlu açısından faydalı olacaktır…

İlgili Diğer Yazılarımız:

İcra Takibine ve Borca İtiraz, İcra Takibine İtiraz Nasıl Yapılır?

İlamsız İcra Ne Demektir?

İcra Harç ve Giderleri

İcra Mahkemesinde Şikayet Nasıl Yapılır?

İcra Takibi Sırasında Borçlunun Ölmesi

İcrada Tatil ve Erteleme Durumları

İcra Mahkemesi Nedir? Görevleri Nelerdir?

İcra Dairesi Nedir? Görevleri Nelerdir?

İcra Takibi Ne Demektir? Nasıl Açılır?

Adana'da İcra Avukatları

İcra Avukatı: İcra ve İflas Kanunu'na hakim; haciz ve tedbir uygulamalarında deneyimli avukattır. Adana'da icra avukatlarının en uğrak mekanı İcra Daireleridir. İcra dairelerinde açılan takiplerin usule uygun ve hızlı bir şekilde yapılması icra avukatı tarafından denetlenir.

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 oy, puan: 4,79 üzerinden 5)
Loading...

Yorumlarınızı veyahut sorularınızı aşağıdan yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim tarafımızdan onaylandıktan sonra görünür hale gelir. Yazım hataları ve kötü bir Türkçe ile yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

 1. Murat dedi ki:

  Selam Aleyküm avukat bey eşimin bankada icralık borcu var mal ayrılığı sözleşmesi yapsam beni kurtarırmı ben ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı olun çok teşekkür ederim Allah razı olsun

 2. Anonim dedi ki:

  İyi gunler ben bır güzellik merkezinde 550tl degerinde bir anlasma yaptim 2gun arayp gelemiycegımi soyledim fakat iptal etmeniz imkansiz dediler ben onlardan hic hizmet almadim simdi beni arayıp odeme yapmanız gerek deyip odeme yapmazsam icralık olacagımı soylediler boyle bısey mümkünmü

 3. Asiye dedi ki:

  Avukat bey üç aydır nafaka alamiyorum ödemiyor cocum icin nafaka alıyordum 8 yildir okullar açılcak cok perişanım ödenecek artik diyor cocum 12 yasinda 6. Sınıfa gecdi

 4. Kmd dedi ki:

  Merhaba belediyerde alacağım var ve çok uzun süredir alamıyorum bu parayı faizi ile alma şansımız varmıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.