ADANA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ

Son Güncelleme Tarihi

-Adana’da boşanma davalarında avukatlık ücretleri ne kadardır?

-Adana’da Avukatlar boşanma davaları için ne kadar vekalet ücreti alır?

-Adana boşanma davası avukatları hangi durumlarda ne kadar ücret talep eder?

Bu sorular tarafımıza sıklıkla yöneltilmektedir. Bu nedenle bu soru ve hususları aydınlatma ihtiyacı doğmuştur.

adana boşanma avukatı ücretleri 2019

Avukat Ücreti ve Dava Masrafları

♦ Öncelikle davayı kim açar ise dava masrafları onun tarafından karşılanmaktadır. Ancak şöyle bir istisnai durum mümkündür: Evliliğiniz 1 yılı doldurmuş ise ‘anlaşmalı olarak’ boşanabilmeniz mümkündür. Bu durumda anlaşmalı boşanma sürecini tek bir avukat ile devam ettirebilirsiniz.

Adana’da boşanma avukatlığı ücretlerine gelir isek, 2019 yılı için boşanma avukatı ücretleri TBB( Türkiye Barolar Birliği) tarafından yayımlanan A.A.Ü ( Avukatlık Asgari Ücret) Tablosunda mevcuttur. Bu tablo dahilinde bir avukatın alabileceği asgari yani en az ücret aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir.Bilindiği üzere asgari ücretin altında vekalet ücreti alarak bu süreçleri devam ettirmek yasaya aykırıdır, avukatın hakkında cezai ve idari soruşturma açılması söz konusu olacaktır.

Adana Barosu’da bu tabloda yer alan ücretleri “Adana’da boşanma avukatlığı ücretleri” olarak kabul etmektedir.

Boşanma Avukatı Danışmanlık Ücretleri

Adana Boşanma Avukatlarının Aldığı Danışmanlık Ücretleri

Ofiste sözlü danışma100,00 YTL
Takip eden her saat için50,00 YTL
Arama üzerine gidilen yerde sözlü danışma (ilk bir saate kadar)200,00 YTL
Takip eden her saat için100,00 YTL
Yazılı danışma için200,00 YTL
Her türlü dilekçe yazılması, ihbarname, ihtarname, protesto düzenlemelerinde120,00 YTL

Adana’da Boşanma Davası İçin Avukatlık Ücretleri -2019

Barolara Göre Ücret Tarifeleri Değişmektedir. Adana Barosu Boşanma Avukatı Ücretleri

AİLE MAHKEMELERİNDE GÖRÜLEN DAVALAR

1Evlenmeye izin, İddet müddetinin kaldırılmasına ilişkin Davalar1.750,00 YTL 
2Nişan bozulmasından doğan Davalar (Hediyelerin geri verilmesi, Maddive Manevi Tazminat vb)3.300,00 YTL’denaz olmamak üzere dava değerinin %10’u
3Boşanma Davaları  
a)Anlaşmalı2.500,00 YTL 
b)Çekişmeli4.000,00 YTL 
c)Çekişmeli ve maddi, manevi tazminat istemli4.000,00 YTL’denaz olmamak üzere dava değerinin % 15’i
4Nesebin reddi, Tashihi ve Babalık Davaları4.000,00 YTL 
5Nafaka Davası2.500,00 YTL 
6Evlat Edinme Davası3.300,00 YTL 
7Ailenin Korunmasına dair 4320 Sayılı Kanundan Doğan Davalar1.250,00 YTL 
8Tanıma Ve Tenfiz Davaları3.600,00 YTL

♦Adana boşanma avukatı ücretleri, boşanma avukatının mesuliyetini üstlendiği boşanma davası ile ilgili harcadığı efor ve mesaisine biçilen maddi değeri ifade eder.

Avukat Saim İNCEKAŞ olarak boşanma ve aile uyuşmazlıkları alanındaki tecrübe ve uzmanlığımızı günbegün geliştirmekte, bu alanda hizmet sunmaktayız. Boşanma hassas bir süreçtir. Adana Boşanma Avukatı arayışlarınız için vereceğiniz karar önem arz etmektedir.

Adana Boşanma Avukatları – Adana’da Boşanma Davalarına Bakan Avukatlar

Adana’da Aile Mahkemesi ve Boşanma Avukatlığı yapan bir çok avukatlık ofisi bulunmaktadır. Boşanma avukatı Adana arayışlarında deneyim ve uzmanlık önem taşır. Avukatınız öncelikle Adana Baro’suna Boşanma Avukatı olarak kayıtlı bir şekilde görevini yapıyor olmalıdır. Adana Barosu’na kayıt olmadan avukatlar dava vekilliğinde bulunamazlar.

Adana’da boşanma davalarına bakan avukatlar bu davalara Reşatbey’de bulunan Aile Mahkemesi’nde bakarlar. Aile Mahkemesi yerleşke olarak 5 Ocak Stadı’nın ilerisinde yer almaktadır. Ek Adliye Binası olarak hizmet veren Adana Aile Mahkemeleri, boşanma davasına bakan Adana’daki avukatların duruşmalara girdiği yerdir.

Adana Boşanma Avukatı Ücretleri

Av. Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Yorumlar (12)

Adana’da boşanma avukatlığı ücretleri için bilgilendirir misiniz?

Yazımızda bu konuyu ele aldık. Okuyunuz.

Bu boşanma avıkatlığı ücretlerinde indirim vs oluyor mu?

Avukatlık mesleğinde ‘indirim’ sözcüğünü kullanmak yakışıkalmaz ancak davanın zorluğuna göre ücretlendirmenin değişebileceğini söylemem mümkün.

Anlaşmalı Boşanma davalarında avukatlık ücretleriniz ne kadar?

Avukatın boşanma davasında alacığı ücret somut olaya göre farklılık göstermektedir.

Velayet davasının fiyatını ne kadardır cok acil dava actım 6 aydır bekliyorum yardımcı olurmusunuz

Bu sorunuza buradan cevap vermemiz etik değil malesef.

Tebrik ederim sizi burdan bizim gibi imsanlara faydali oluyorsunuz Benimde bi sorun olacak boşanma davasini kadın acarsa be gibi haklardan yararlana bilir ve hangi haklardan mahrum olur bilgi verirseniz cok sevinirim tsk edrim zeynep atas

merhaba evden uzaklaştırma kararı aldırmak için ücret ne alıyorsunuz

Merhaba 2 yıldır evliyim evlendiğimizden beri eşimle anlaşmıyoruz eşim doğru düzgün çalışmadı maddi ve manevi sorunlar oldu ayrılma kararı aldık yalnız ev aldık ben düğünde takılan takıların tamamını verdim üstünede kredi çekildi ev aldığımız dönemde ikimizde sigortasız olduğu için krediyi kayınbabam çekti tapu bizim üstümüze olmadığı için de ne altınların tamamını vermeye nede evi satıp yarısını vermeye yanaşmıyorlar bu durum da boşanma davasını açıp altınları talep edebilirliyim yardımcı olurmusunuz

merhaba ben 2011 yılında endonezyada evlilik yaptım küveytte ikametgah ediyordum eşimi yanıma aile vizesi ile getirttim ben şoför olarak çalışıyordum kazancım ev kirasına ve yemek masrafına gidiyordu birde kaynanamada ben bakıyordum eşim ve kaynanam çalışıyorlardı paralarını ülkesinde yatırıma bagliyorlardi bana yardımları hiç olmadı 2016 tarihinde eşimi turkiyeye götürdüm ailemle tanıştırma ve gezme amaçlı kuveyte geri döndük benimle birdaha turkiyeye gelmedi 2018 tarinde ben temelli geldim turkiyeye eşim bana 1 sene sonra gelecem dedi evliliyimizi jakarta buyuk elçilikten tescil edildi 2 sene olacak gelmedi maddi durumumda yok üzerinde ev var babam yaptırdı içi boş kapı dolap yok barodan avukat verirler mi bana nekadar param gider boşanma davasına

bir yorum bırakın

error: Kopyalama, kısıtlı içerik ve diğer özellikleri sadece kayıtlı üyeler kullanabilir. Menü>Üyelik sekmesinden detaylı bilgi edininiz.